The online racing simulator
Peta runda - Najava / utisci
Sutra navecer nam slijedi peta runda prvenstva, ovaj puta sa GT1 autima. Po prvi puta idemo na Japansku Kyoto stazu. Staza, a i sama auta su dosta zahtjevni, no tu je cetvero-vucar za sve one koji trenutno ne mogu svladati zadnje-vucare ili za one koji zele imati katapult-start.

Sva tri auta su relativno izbalansirana po brzini, samo je pitanje uzitka koji auto vam se najvise vozi. Staza ima tri dobra mjesta za pretjecanje i utrke bi trebale biti izuzetno zanimljive, nesto tipa FO8.

Hajde da se skupimo oko osam na serveru i jednom krenemo na vrijeme.

Layout je postavljen kako bi se postovala HLVC pravila. Ako mozete sjeci vise nego layout dozvoljava, slobodno, no u trci bi moglo biti opasnije nego sto izgleda.

BALAST:
FZR - 2% restrikcije na motoru i 8kg balasta
XRR - 12kg balasta
FXR - standard LFS auto
Attached files
KY3R_Balkan.lyt - 308 B - 249 views
Plasim se katapult starta, tako da se odlucujem za cistu zadnju vucu!
#3 - Trnja
prisutan
Nakon kratkog testa zaključci su sljedeci:
FXR mora koristiti R4 naprijed i stoga dosta gubi po brzim krivinama. Nakon par krugova vozio sam samo niske 13ke.
XRR doista grije gume najvise od sva tri auta, jer pronosi najvise brzine kroz brze krivine, ali ima prednost navece top brzine takodjer. Lagano ide srednje dvaneske. Povecavamo balast na 12kg. Gume se mogu napumpati i sve ce biti u redu. Vjerojatno najbrzi auto po krugu trenutno, ali start bi mogao da ga ukopa.
FZR je najbalansiraniji, nema prednost ni u jednoj kategoriji, osim mozda ciste brzine po krugu. Na postojecih 2% dodajemo jos 8kg kako bi mu zadali male probleme s gumama i usporili ga malo.

FXR prednost na startu i u sporim krivinama. Najlaksi za voznju.
XRR prednost na pravcima i u brzim krivinama. Los na startu i potreban dobar setup, al uzitak za voznju.
FZR dobar na startu, u sporim i brzim krivinama, relativno brzi na pravcu od FXRa vjerojatno. Meni osobno veci uzitak i od XRRa.

Sad bi sva tri auta trebala biti jednako balansirana, pa ko voli nek bira sta mu se svidja.
Lepo sam ti rekao za kilazu da mora da ide FZR-u...

Sve u svemu, vozim ono sto i ti vozis... Nemam vremena da pravim set pa cu se osloniti na tvoje znanje ukoliko ti to nije problem?
More ba drug, iako sam mislio da ces da ulozis trud i uzmes vece sanse protiv mene s drugim autom.
A ja cu najvjerovatnije da editam gume s wr seta i jos sta ako bude smetalo, znaci minimala cista.
Obratite pažnju i na ovo:

Quote :added Thu, Sep 27th, 2012 15:30
>Server relocation
Dear LFS Racers,

On Wednesday 3rd October our servers will be relocated.
Like the last time it cannot be done transparently, which means that from 10:00 up to around 16:00 UTC our sites and master server will be unavailable. During this time you will not be able to go online with LFS, or visit our websites.
We hope this downtime will not be too much of an inconvenience for anyone.

- LFS Developers

Znači, veći deo tog dana nam ni forum ovde neće biti dostupan i neće biti moguće javiti neke eventualne promene ili šta već.
NIKI, ne mogu, posao, obaveze... Nema sanse ni da odvezem kako treba trku... Al cu se naravno pojaviti, i ne sumnjam u tvoje znanje sto se tice setova... Pokusacu da budem konkurentan sa setom koji napravis.


A ovo je koliko vidim sve u sredu sto se tice servera... Mi vozimo trku sutra (utorak)... xD xD xD
Quote from srdjanmilasinovic :Mi vozimo trku sutra (utorak)... xD xD xD

Jes' bre ... toliko promena više da se pogubih. Ajd doći ću večeras na server čim budem mogao.
Super utrke. Hvala sto ste me sacekali sa startom kvalija, zaglavio bio u prometu iz teretane.
Extra borba sa M.M.L-om u prvoj trci, a i u drugoj. Reko bi steta sto me kucio u borbi, al probudio se onaj Perez u meni i u zadnjem krugu divebomb.

Lijepo sto su se Djole i Alen isto odazvali, i jos dosta ovih SERT-ovaca.
Djole se prijavio za ligu na vrijeme i nece biti nikakve kazne, ne znam ko mu je sta govorio oko toga..

TBO sljedeci. XRT \o/
Quote from N I K I :...u zadnjem krugu divebomb.

To baš i nije za pohvalu
Svuda je bilo sitnih čukanja, nenamernih, ali ovo ...
Quote from sermilan :To baš i nije za pohvalu
Svuda je bilo sitnih čukanja, nenamernih, ali ovo ...

A brate zadnji krug je, moralo se nesto uciniti. Bio sam poprilicno iznerviran jer me covjek pitao sa 20cm overlapa i skoro mi unistio trku kad sam ga vec bio prosao. Dalje, ni ja sam nisam konto da ce auto bas onoliko produziti, al kad me vidio da ulijecem lako je mogo prebacit na switch-back.
Ali da, moglo je zavrsiti uzasnim sudarom i ne bi trebalo sluziti ikome kao uzor, ostat utrke je bio puno cistiji.

P.S. Hvala Dejanu sto je bio izrazito blag samnom dva puta. :3
Evo i ja da izrazim moje misljenje.



Jasno se vidi da sam ti bio do pola auta na ulasku u krivinu. Imao si bolju putanju od mene i ne znam zasto nisi ostavio dovoljno mesta, a bilo je mogucnosti. Kada smo se dotakli ja sam ukocio ne bi li se ispravio. I ja sam izleteo na travu i u gume. Isto tako na startu prve trke pokusavao si da me izguras sto vise levo, ne bih li otisao u travu ili sta vec, al ne zalim se na to.

Posto si organizator ove lige zar ne bi ti trebalo da dajes primer svima nama kako treba da se radi u takvim situacijama? Ne znam sta bi bio problem posle trke da razgovaramo o ovome i zajednicki utvrdimo da li ima krivih i ko je kriv, pa onda kazna ako treba. Al ti si resio da to resis sam i na jedan bahat nacin si to i uspeo i dao si svima nama reper kako treba da se radi kada se sledeci put nekome ne bude svidela odluka ili potez drugog vozaca.
Quote from DANIEL-CRO :crni niki...

Must say it's last lap, almost last corner and "fight" for win. That's how he got it :P
..i onda kažu-Trnja najgori
Quote from M.M.L. :Evo i ja da izrazim moje misljenje.



Jasno se vidi da sam ti bio do pola auta na ulasku u krivinu.

Ma da, al je nepotrebno bilo brate, isao si po travi da sijeces da bi ostao samnom, covjek bi i razumio da je sljedeca desna... nije moglo nikad da upali i samo zato nisam ni zatvorio vrata na ulazu u krivinu, jer svaki pokusao je bio uzaludan.

Imao si bolju putanju od mene i ne znam zasto nisi ostavio dovoljno mesta, a bilo je mogucnosti. Kada smo se dotakli ja sam ukocio ne bi li se ispravio. I ja sam izleteo na travu i u gume.

Ne moze sire da se ide tamo, ili skroz na izlazu ode na travu, jednom mi se to desilo jer sam covjeku bas tamo na unutarnjoj ostavljao mjesta. Plus, kao sto rekoh nepotrebno je bilo da uopce guras tako daleko i forsiras side by side, u prvobitnom planu ti nisam uopce mislio ostavit mjesta, reko niko normalan se ne bi usudio uopce ovdje ista pokusavat. Al hajde ostavit cu mjesta jer ne znam ga kao vozaca.. Kad sam vidio da gubis overlap skroz, pa reko pustit ce vrijeme mu je, a i ja necu da riskiram da ovamo proletim lijevo po travi.

Isto tako na startu prve trke pokusavao si da me izguras sto vise levo, ne bih li otisao u travu ili sta vec, al ne zalim se na to.

Na startu su bile hladne gume i nije moglo uze da se ide. I nisam te izgurao, nego si ti mene izgurao u T3 tamo na pasicu, kad gume nisam pokupio.


Posto si organizator ove lige zar ne bi ti trebalo da dajes primer svima nama kako treba da se radi u takvim situacijama? Ne znam sta bi bio problem posle trke da razgovaramo o ovome i zajednicki utvrdimo da li ima krivih i ko je kriv, pa onda kazna ako treba. Al ti si resio da to resis sam i na jedan bahat nacin si to i uspeo i dao si svima nama reper kako treba da se radi kada se sledeci put nekome ne bude svidela odluka ili potez drugog vozaca.

Mozemo da utvrdimo ko je kriv, naravno. Diskusija je dobrodosla. Znas i sam da se svakome dogodi nepromisljeno sranje s vremena na vrijeme, kao taj last lap i zato kazem da to ne bi trebalo da sluzi kao primjer i moja isprika za to.

Upravo jer treba da sluzim kao uzor sam nakon sto sam kucio covjeka isto tako kao ti sada u brzoj krivini na samom izlazu smatrao sebe krivim i vratio poziciju i vratio se borbi za pobjedu, koju je na kraju uzeo sofke.



Evo odgovori u boldu.
Tako da iako je prvi incident mogao da se sprijeci s tvoje strane, nema smisla da te protestujem jer je to samo racing incident, jer u neku ruku si imao pravo da budes tamo, iako nije bilo najlogicnije. Npr. Webber vs Hamilton u singaporeu prije par godina.

Quote from VTiRacing :kme kme

A za ovaj drugi incident, ne znam brate nisi nam mnogo rekao mnogo. :P

Reno pls, go find something else to do in your life.

Jedini razlog sto sam skrenuo desno je jer je lijevi kotac zablokirao i auto je bio kao na saonicama pa sam morao da kontriram desno malo jer bi inace proletio cisto tamo u ogradu.
The only reason I turned right is because the left wheel was blocked and if i kept turning rleft it would have went straight to the fence, so i turned to the right to unload the wheel and stop car before we reach the grass. Yes, I can think that fast in critical situation.
Niki,mislim da bi u najmanju ruku bilo ok da priznaš da si ga udario sa namerom,jer je to u krajnjem slučaju -očigledno,ovakvim odgovorima samo potvrdjuješ činjenicu da si arogatni hotlaper a ne fer racer
..I kum Šole ima komentar,ali nije za javnost
"Jedini razlog sto sam skrenuo desno je jer je lijevi kotac zablokirao i auto je bio kao na saonicama pa sam morao da kontriram desno malo jer bi inace proletio cisto tamo u ogradu."-a onda je mrmot umotao čokoladu u foliju...
Usao sam na unutarnju s kasnim kocenjem s namjerom da ga preteknem, naravno da sam znao u tom trenutku da ce doci do kontakta ako se on ne prebaci na switch-back sto i nije bilo bas izgledno s njegove strane jer i nije imao vremena da vidi dive koliko je kratko kocenje. Vjerojatno zbog tako kratkog kocenja sam i promasio apex i zbog grbave ceste na tom predjelu, odize se auto na kocenju, ali to nisam znao i nisam uopce mislio da cu onoliko promasiti apex, vjerojatno kao sto ni mika nije kontao da ce skroz promasiti cestu. Kad sam vidio da cu promasiti cestu ispravio sam volan (pogledaj na reprizi nisam skretao desno, nego ravno, kako bih ipak stao na vrijeme i ako dodje do kontakta manja je opasnost da se i jedno auto izvrti, a kontakt je ocigledno bio neizbjezan kad sam primijetio da cu promasiti apex, tako da sam ispravio volan kako ni jedan auto ne bi dozivio spin. Nisam dodavao gas ili nesto slicno da ga zguram s ceste kao neki rewange.
1

FGED GREDG RDFGDR GSFDG