The online racing simulator
Dobro si se sjetio. Mislim da ne moze probit password, tako da cemo stavit server pod password dan prije.
A koliko znam imamo dva servera, pa cemo se lako preseliti na drugi??? A on neka se voza sam na tom serveru... :P
Izvadak iz pravila
Quote :Kvačilo:
Automatsko kvačilo je obavezno za sve. Upotreba bilo kakvog drugog oblika vodi ka diskvalifikaciji.

Kako se blizimo utrci primjecujem da jos uvijek dosta vozaca trenira sa nedozvoljenim oblicima kvacila. Na serveru mozemo ostaviti airio upaljen, tako da vozace koji krse pravilo prebaci u gledatelje, no airio opterecuje internet vezu i kompjuter, pogotovo server, a sa ovako zahtjevnom stazom za procesore pred nama i velikim brojem vozaca mogao bi se dogoditi pad servera, ili nepotrebne diskonekcije vozacima koji ne krse pravila, sto nikako ne zelimo.

Tako da je odluka donesena da se provijere snimke nakon utrke i utvrdi eventualno krsenje pravila. Dosta je jednostavno uopciti, jer u prikazu pedala u donjem desnom kutu, gdje su gas(zeleno), kocnica(crveno) i kvacilo(plavo), ako se koristi automatsko kvacilo, kako pravila izricito odredjuju pedala kvacila miruje pri promjeni brzina. U slucaju da netko koristi neki od nedozvoljenih obilika kvacila i kvacilo bude radilo pri promjeni brzina uslijedit ce potpuna diskvalifikacija sa runde i mogucnost dodatnih kazni ako se incident ponovi.

Zaista ne zelim da netko dozivi tu sramotu da bude diskvalificiran zbog pokusaja sticanja nepostene prednosti na ovaj nacin.
taj način provjere ti je totalno bezveze, šta ako neko slučajno stisne kvačilo iz navike, a ima autoclutch. Neće dobiti nikakvu prednost, ali ćeš ga diskvalificirat. Bolje je pročitati player flagove iz replaya
A sto jednostavno ne bi ocistili dugme pre trke i nece doci do greske?
Quote from N I K I :Dobro si se sjetio. Mislim da ne moze probit password, tako da cemo stavit server pod password dan prije.

On i ne probija pass, nego nekako upada na server kao HOST, a samim tim ima admin privilegije ma sta god uradio.

Quote from N I K I :Izvadak iz pravila
Kako se blizimo utrci primjecujem da jos uvijek dosta vozaca trenira sa nedozvoljenim oblicima kvacila. Na serveru mozemo ostaviti airio upaljen, tako da vozace koji krse pravilo prebaci u gledatelje, no airio opterecuje internet vezu i kompjuter, pogotovo server, a sa ovako zahtjevnom stazom za procesore pred nama i velikim brojem vozaca mogao bi se dogoditi pad servera, ili nepotrebne diskonekcije vozacima koji ne krse pravila, sto nikako ne zelimo.

Tako da je odluka donesena da se provijere snimke nakon utrke i utvrdi eventualno krsenje pravila. Dosta je jednostavno uopciti, jer u prikazu pedala u donjem desnom kutu, gdje su gas(zeleno), kocnica(crveno) i kvacilo(plavo), ako se koristi automatsko kvacilo, kako pravila izricito odredjuju pedala kvacila miruje pri promjeni brzina. U slucaju da netko koristi neki od nedozvoljenih obilika kvacila i kvacilo bude radilo pri promjeni brzina uslijedit ce potpuna diskvalifikacija sa runde i mogucnost dodatnih kazni ako se incident ponovi.

Zaista ne zelim da netko dozivi tu sramotu da bude diskvalificiran zbog pokusaja sticanja nepostene prednosti na ovaj nacin.

Druze, kao sto sam ti jednom vec rekao, taj nacin provere nije dobar iz nekoliko razloga.
1. Prvo, usled LAG-a nekad se kvacilo prikaze a nekad ne. Pravi primer ti je sa button clutchom, nadji negde i zagledaj malo duze, ali naravno potrebno je da vozac kratko pritistka taster a ne da ga drzi po 5sec.

2. Ja npr koristim medju gas i moram da stisnem kvacilo pri saltanju unazad.

3. To je jako zamorno i najbolje je da uradis ovo sto je Daniel preporucio.
Koliko se sjećam EQ Worry (tvorac airia) je jednom rekao airio koristi svega par postotaka CPU-a (čak i vrlo starih). E sada, ovo da snižava kvalitetu veze mi je prvi glas. Mogu samo reći da dosada NIKAD nisam doživio nešto slično a da bih pomislio da je povezano sa airiom, što se veze tiče je li. Mislim da čak jedna 'humanoidna' (jbt riječ) konekcija troši više prometa nego airio iz razloga što se većina prometa u airiu odvija lokalno: host<->airio (ne koristi se net) a ne airio<->lfsw npr.
Doduše nisam siguran u ovo, samo mi se čini logično.

A što se kontrole kvačila tiče ovo je uber jednostavno pod uvjetom da airio ostane. Jednostavno ubaciš pravilo da je auto-cl obavezan u airio i onda nema veze kako tko mijenja brzine. Npr recimo da netko baš želi stisnut button clutch za promjenu brzine (ili iz bilo kojeg drugog razloga): prvo će mu auto-cl promijeniti brzinu a onda slijedi i button. Samo je sporije, teže, spojka se grije bezveze, itd. Na kraju auto-cl diktira brzinu promijene ako je uključen a sve ostalo dodatno što se koristi samo odmaže. Zato sam prije rekao da je AC jedini pouzdan anti-cheat. Nije baš anti ali nema se koristi od cheata

Ovo što je Danijel spomenuo za player flags u slučaju da se odustane od airia. Pitao bih ja njega kada se generira informacija tko što koristi. Na početku/kraju ili možda u slučaju promjene. Npr netko koristi BC pa prije kraja prebaci u AC i flag pokaže AC? Ili na početku, svejedno.
Ako pak pokaže SVE flagove koje su se koristile za svakoga pojedinačno to definitivno nije dobro. Npr ja: AC, ali pritisnem button za start = AC,BC flags.

Zato mislim da je najbolje žrtvovati 1-2% CPU-a + airio pa ko živ ko mrtav

P.S. Bemti trebat ću šalić za sva ta pravila :noob:
a sta mi onda sa h-shifterom? :P
U pravilima je jasno objašnjeno. Opcije->Igrač - auto kvač [Da], uz to zabranjeno je sve ostalo uključujući i shifter.

Mali 'ali' od mene: ako je zadovoljeno auto kvač [Da] onda bilo koji način kvačila ne može donijesti prednost, samo immersion
Sada, pišući ovo svatih da shifter čak i zaobilazi ugrađeni spori način promjene od AC jer se ne koriste tipke upshift/downshift. No budući da je sam shifter težak za upotrebu i korištenje pedale za clutch u najboljem slučaju neznatno brže od AC ja se neću buniti ako shifter bude dozvoljen. Dapače čak i želim neka bude dozvoljen, neka profići uživaju
Iole malo ozbiljniji programer moze napraviti programcic koji ce to da kontrolise, da ni u jednom trenutku niko ne vozi nesto ne dozvoljeno vec samo AC.

Flag se generise kada aplikacija zatrazi flagove, valjda
Quote from Nilex :U pravilima je jasno objašnjeno. Opcije->Igrač - auto kvač [Da], uz to zabranjeno je sve ostalo uključujući i shifter.

Mali 'ali' od mene: ako je zadovoljeno auto kvač [Da] onda bilo koji način kvačila ne može donijesti prednost, samo immersion
Sada, pišući ovo svatih da shifter čak i zaobilazi ugrađeni spori način promjene od AC jer se ne koriste tipke upshift/downshift. No budući da je sam shifter težak za upotrebu i korištenje pedale za clutch u najboljem slučaju neznatno brže od AC ja se neću buniti ako shifter bude dozvoljen. Dapače čak i želim neka bude dozvoljen, neka profići uživaju

zašto bi H shifter bio zabranjen, možeš ti koristiti autoclutch+H shifter i sve normalno radi, svejedno i dalje LFS kontrolira pedalu kvačila dok mjenjaš ali nemaš potrebu stiskat kvačilo, a to nikako nemože biti brže on autoclutcha u kombinaciji s sekvencijalnim mjenjačem jer kad ti izađeš iz recimo prve brzine dok ne ubaciš u drugu nisi u brzini, te konstantno gubiš na vremenima mjenjanja.
Isto tako i ja se neću ništa buniti ako kvačilo na pedalu u kombinaciji s H shifterom budu dostupni.

Za one flagove nisam siguran kad ih generira, trebalo bi malo pročačkati po nekim replayovima
Zabranjen je jer tako piše u pravilu lige A od prvog zareza pa do kraja rečenice ja te ništa ne razumijem.

Ja ću pričekati dok ne bude razjašnjeno da li imamo airio ili ne za daljnju priču.
E molim vas SERTovci smarate me... ne mogu ni da procitam ovo sve. U LFS-u sam od 2005 i ne zelim vise cuti nikakve isprike niti prepirke u vezi ove teme.
Ako malo pricekate, napravicu nesto prigodno za ovu svrhu.
Ok, radi sam kako umes. Pozz
mene samo zanimalo ovo oko h-shiftera.da ga ima da ga nema veze samo pitam...
Ne brini Muhi, izumrli su h-shifterasi i prije nego je pravilo uvedeno.
:lfs:a jel brzine idu u H!?!?
Niki, mislim da bi bilo dobro dozvoliti bar "sorry" u toku trke. Kad pukneš nekog i bude ti krivo (kao ja Trnju sinoć), dobro je da i taj drugi odmah zna da nije bila namera i da prizinaješ grešku.
Sorry što nisam došao na prvu trku jer imao sam torgsdagrace ligu kojoj sam vjeran od početka a koja se kosi sa vremenom sa ovom, jbg Malo sam pogledao kalendar i čini mi se da ću vam se priključiti u trećoj rundi (FO8). A onda slijedi Šumaherizacija

Podržavam Milana, može i smajlić koji?

Jel možete pozvat i Đoleta da ga pritisnem bar negdje, kad nemogu na BL1-xfg već..
Quote from Nilex :Sorry što nisam došao na prvu trku jer imao sam torgsdagrace ligu kojoj sam vjeran od početka a koja se kosi sa vremenom sa ovom, jbg Malo sam pogledao kalendar i čini mi se da ću vam se priključiti u trećoj rundi (FO8). A onda slijedi Šumaherizacija

Podržavam Milana, može i smajlić koji?

el možete pozvat i Đoleta da ga pritisnem bar negdje, kad nemogu na BL1-xfg već..

hhhhhhhhhh
prenecu mu ovo nadam se da ce se odazvati!
Quote from sermilan :Niki, mislim da bi bilo dobro dozvoliti bar "sorry" u toku trke. Kad pukneš nekog i bude ti krivo (kao ja Trnju sinoć), dobro je da i taj drugi odmah zna da nije bila namera i da prizinaješ grešku.

Pa kao sto vidis u neku ruku je vec dozvoljeno i iako je takva poruka ocito poslata s namjerom, tolerirat cemo.
da.da neispadne na kraju 3.svetski rat.
Moze li neko da podesi kombo za drugu trku?
Sredjeno.

Nazalost za sljedecu trku ce nam dva tri clana sigurno bit na moru i koristit drop-out rundu, al se nadam da se ce naci dva tri nova, da se ne trka nas pet samo. Vidim tamo Muhi zove SERTovce upomoc jer su zadnji u poretku, trebalo bi da se odaze bar netko od njih, jer znam da ce AMTovci ponovno bit jaki.

I mnogi bi mogli da probaju trku na srecu. Bit ce sigurno prevrtanja u sikani tamo, a to svakako moze da se iskoristi.

FGED GREDG RDFGDR GSFDG