The online racing simulator
Liga - Diskusija
Prijedlozi?
Poklase se online oko button clutch, pa eto tu se udrite
Pitao sam zasto je zabranjeno manuelno (button) clutch i rekose mi da nije realno ali je zato mnogo realnije da svi koristimo automatsko kvacilo posto se svuda u svetu automobilizma kvacilo stiska samo, dakle covek nema nikakve veze sa kvacilom. Moj predlog je bio da se stavi i automatska transmisija, tako bi bilo jos realnije.

Pozz.
Zamisli da si u V12 Formula 1 bolidu i bit ce ti prerealno. :Kick_Can_
Zamisli da vozis bajs i bice ti budalastina
Ja mislim da je najrealnije da svi koriste autoclutch a da samo odabranima bude dozvoljen button-clutch, zato sto su najcool, moze?
Auto-sta? Button-sta? Sto bi rekli ameri, just drive the f***ing car...
Mi na misu tih problema nemamo
#7 - Nilex
I ja mislim da bi trebao biti zabranjen ali ne zbog razloga koji je naveden. Naime, cijela igra je nerealna pa tako i svi njeni dijelovi. Zapravo to je i definicija simulacije - da simulira. Dakle čisto semantički realno ne prolazi i tu je kraj priče. Može se govoriti o immersion (neznam našu riječ za ovo, najbliže bi bilo 'osjećaj urona u igru' ako me kužite). To pak ovisi o pojedincu; kako kome paše je li. Može se govoriti i o respektu, npr: 720 + shifter & axis clutch kod mene ima visok respekt čisto iz razloga težine i ništa drugo. Max respekt po meni imaju brzi kb igrači
Auto cl i button cl dakle imaju istu 'vrijednost realnosti' koja iznosi 0. E sad, button ima za posljedicu možebitno brže mijenjanje brzine i to samo u slučaju ako je brzina reagiranja tipki viša od 6 (odokativno promatranje) inače postaje samo teže ali je zato bolji immersion. Kažem možebitno jer za razliku od auto cl, manual button nema 100% uspjeh kod promjene brzine i to je samo jedna usporedba primjera balansa između njih. Ja kažem da je taj balans izvrstan. Jednom sam pročitao kako je Niki rekao da je razlika po jednoj promjeni brzine pola sekunde, što je glupost. Da je to točno balans bi bio čisto sranje i odavno bi došlo do promjene čak i kod ovih slow mtf devs jer bi ljudi masovno pizdili na to. Stvarno razlika je bliža ovoj: (ja vozim mnogo bl1-xfg pa ću dati primjer otuda) isti set - pun kurac krugova BC 1:33.00, mnogo manje krugova AC 1:33.22. Bit ću blag pa ću reći da je razlika samo 0.2 sec na 1.5 min, ajmo reći 0.15 po minuti za XFG. Toliko o balanasu iako ima još par stvari koji mu idu u prilog.

Zašto onda izbaciti BC ako sve štima? Iz jednostavnog razloga što postoje programi koji ljudima omogućuju lagano premošćivanje balansa varanjem i to na dva načina koji su meni poznati:
1) Macro - omogućuje lagano mijenjanje brzina pomoću BC pritiskom jedne tipke umjesto dvije. Kao da koristite AC po težini ali sa BC brzinom. Lako podesivo u Logitec Profileru ili čemu već. Ovo bih se dalo lako detektirati da devs nisu ljenguzi i laganini 999 godina ban. Čak i bez njihove intervencije.
2) Nema naziva ali radi se od hacku koji povisuje brzinu reagiranja tipku na koliko je meni poznato beskonačnu vrijednost. Beskonačno je malo više od 10 , čineći inače dobro balansirani BC 'prljavim'. U sprezi sa 1) ovome nema ravnog. Još je gore što lfs ne prepoznaje korištenje vrijednosti više od 10. Brzine se mijenjaju više od 10 ali lfs se ne buni. Moguće je i uploadati takve hotlapove ali oni neće dati OOS. Dakle sve izgleda 'legit'. Za ovo nemam izravnog dokaza pa neću nikog optužit ali znam za postojanje ovog još od X verzije. I znam da postoji u ovoj jer mi se nudio prije par mjeseci. Ako sam u pravu I ovo se dade lako detektirati bez potrebe za 'radom' devsa. U oba slučaja se radi o sigurnosti u varanje višom od sigurnosti rezultata u DNA test... bez šale

AC je zasada jedini poznati (meni bar, ako je i to sjebano nemojte mi ni reći ) način koji je imun na te cheat-ove. Iz razloga koji mi se sad nedaju objašnjavati...
AxisC je također lako cheat-abilan ali u sprezi sa H-Shifter-om nije toliko izražen. Ljudima koji koriste h-shifter u pravilu nije ni stalo do cheatanja nego do immersion. Oni koji koriste samo axisC, dakle bez shiftera, u pravilu imaju na umu cheat, uz samo jednu iznimku koju sam uočio... tnx 4 ur hard work devs
jbt drzava, dobar roman nilex.

Samo mala ispravka, ja sam rekao 0.05max po promjeni brzine, sto ti dodje 7x0.05=0.35 na BL1. A nije u pitanju ni samo to, zavisi ako je dulji pravac onda je jos i vise zbog top-speeda, i na duljim kocenjima isto utice, moze se kasnije kocit, tako da vidis da je razlika tamo i veca od 0.35. 32.7->33.1 i nema boga da se iko spusti ispod 33 sa AC, ikad.

Uravnotezenost je bila ok, prije nego sto su povecali regeneraciju preko 6 u doba kad je jedina prednost bila da se klikne dugme da presalta u nizu i program zapanti prije krivine i onda ides dvije nize, tako na bl1 je islo 5ta u 3cu odmah. I eto bio je neki osjecaj da radis nesto jos vise, samo da bi iso brze. Ni jedan nacin nije u potpunosti realan, ali jedan je cheatproof.

Ja osobno vozim 720 na autima zbog feelinga, immersion sto kazes, ali mi je H-Shifter previse gnjavaza posto cesto vozim GTR i formule, a i godinama sam naviknut na sekvencijalni mjenjac i to je tesko mijenjat sad. Jedino kad bi se zainatio i samo vozio auta i h-shifter, al nije mi toliko furka.
#9 - Shole
:dnfnoob::bewarespam
sedite bre i vozite kako ko hoće..dal je more plavo il zeleno'koga boli kita,svi znaju da je slano!
jel mogu da koristim button clutch samo za medju gas?
obavezan auto clutch na serveru i vozdra.
kome se ne vozi nemora ni vozit
Nego videste li vi koliko nas Pavlovica vec ima prijavljenih za jedan omanji tim recimo PRC "Pavlovic Racing Champions" il slicno...
ja vozim na cluch i h shifter. svi auti koji se tako mogu vozit
vozim iz zabave voznje koristim sve tehnike koje inace koristim kad vozim svoj auto.odkad postoji lfs ljudi traze lakse nacine da imaju manje toga na sto moraju pazit, rade setupe koji "same" voze rade svakakve stvari koje ih cine brzima i te stvari mogu proci samo u "igri" jako putno svega sto sam vijdeo nema nikakve veze s pravom voznjom i totlano me takvi nacini odbijaju, nezanimaju,

trazit cu uvjek nacin koji je ispravan u rl voznji i tako cu vozit i lfs, jer to mi lfs i predstavlja , jednu vrstu vijezbe, zabave itd..

ja nekoristim cluch samo zato jer eto to je fora i tak se voze hrpe autiju u rl.
koristim ga i u nekim max kocenjima di si pomazem s motornim kocenjem, blagm prebacivanjima brzina u high speedu kad je auto cijeli na limitu itd itd
koristim ga na nacin kao sto inace vozim u pravom zivotu..
koristim ga u jako puno svakakvih stituacija i pretstavlja mi puno vise od same "promjene" brzne

sigurno ce netko smilit i nacin da kaze kak je to isto cheet
kak moze netko jos jace zakocit s kuplungom..
a jbt to ima veze samo s vijezbom i onim kako je u stvarnosti ..
npr da nisam koristio bas identican nacin kao sto se znam "spasavat" u lfs u na kocenju
tak bi i jednom prilikom izletio na grobniku kad sam kocio s 180+ a kocnice pregrijane nikak stat ..

nek vozi ko kak hoce ..bmk :P

jedino bi volio nadodat da svi koji voze sve krivo i uce kak sam napravit top lap voze na tipkovnice bla bla ..nemojte mislit da znate niti osnove vozne i nemojte ulazit u pravi auto osigurani nekim dojmom kak cete rulat po cesti.

ak cemo limitirat bilo sta po serveru onda nema smisla sam jednu stvar limitirat. ajmo onada force cocpit view /(meni nepojmljivo al ljudi voze s svakakvim cudnim pogledima), ajmo stavit da se mora koristit axis kuplung i h shifter , da nema crte (neki i s time voze) itd itd ..

al oped nema smisla cisto iz cinjenice da mnogi si nemogu priustit opremu h shifter itd.. pa cemu ih onda odbacivat iz trke radi toga...

ako netkoe nema kuplung pedalu.. zasto nebi koristio butten cluch.. nek koristi..
ja nemam rucnu kocnicu. pa zato korsitim butten za handbrake
Shoock daj idi gore i procitaj kako i zasto button clutch nije dobra stvar i zbog istih tih razloga je zabranjen. Nilex je lijepo obasnio.

Bas zato sto sam freak ko i ti za realizmom koristim Shift+F i kad sjednem u svoj auto na cesti instant imam osjecaj za H-Shifter, lijevo nozno kocenje u krivinama gdje se ne prebacuje na dole, duplo presaltavanje, a da ne ode u crveno i sl. I sam uzmem i provozam H-shifter nekad cistog uzitka radi. Tebi nije problem djirat h shifter cijelo vrijeme jer koristis u biti samo dva auta u LFSu i za tebe se zna, ako budes vozio ligu za tebe mozemo napravit izuzetak u pravilima, jer imam povjerenja u tebe i svi koji misle da je h-shifter brzi nek probaju sami, pa da vide koliko je to muke i posla da bi se postiglo isto vrijeme. U biti, nekad se moze presaltat nogom kvacilo brze nego automatsko, al zato imas 1000 krivina u utrci i takodjer moras isaltavat brzine nogom. Kad bi svi imali H-Shiftere definitivno bi stavili da je to obavezno da se koristi i onda bi krenuli u lov za tobom.

Zato ne mozemo dopustit da vozi ko sta hoce, jer ko sto i sam kazes, ljudi traze nacine da ulove vrijeme bez puno truda na nepojmljive nacine, a button handbrake je druga stvar i to ti dodje kao cista zamjena.
Ono fakat nemam zelju sve ovo citati, zato mi javite kad odlucite! :*
-
(Muhi_GP) DELETED by Muhi_GP
Quote from WlayCo :Nego videste li vi koliko nas Pavlovica vec ima prijavljenih za jedan omanji tim recimo PRC "Pavlovic Racing Champions" il slicno...

a ovo za pavloviće gde god da se okrenes tamo gde su trke uvek neki pavlovići...:eclipsee_
Quote from Muhi_GP :
BTW sta kazete na nek Team Speak tokom svake trke?to je isto zabavno!

Ne dolazi u obzir...samim time sto "smo" na usranom balkanu pa i konekcije nisu kod svakog bog zna kakve...i druga stvar kolko znam nemamo svi konfi. da nam podrzava par programa u pozadini i lfs na fpsu 40+ ...

Jebes ts...tko hoce nek izvoli, ali to nebih stavljao pod obavezno.
ja sam samo predlozio.
-
(gandra99) DELETED by gandra99
A jel moze kombo da se podesi za prvu trku? Cini mi se da je onomad bio KY2 i TBO ako se ne varam... Ajd, vratite na kombo br.1
WlayCo namesten ti je COMBO i na SHDTeam Training a imas i na Sertovom MaxNetu-u S2.

Uzivaj i treniraj.
Hvala vamp druze
Niki, otvori temu za snimke sa trka, pa okači ove sa test trke
Jes pa da gledaju kako VAMP krivuda levo desno...
Nisam u stanu do nedjelje. Otvori ti ako su ti snimci tu.
Samo da nam se ne navuče onaj haker, ima li šanse to da sprečimo nekako?

FGED GREDG RDFGDR GSFDG